مقالات

خوب است بدانید!

مقاله هفتم

متاسفانه بخش عمده ادویه ها در کارخانه ها تولید نمی شوند و فرآیند خاصی هم برای آن بکار نمی رود، یعنی اینکه هرکس به خود این جرات را می دهد که از بازار و گاها مراکز بی نام و نشان بصورت قلم تهیه و بعد آسیاب و در صورت عدم دخل و تصرف در آن به مصرف کننده فروخته می شود.

جالب است بدانید وزارت صنعت و معدن و تجارت که یکی از حامیان یا بهتر بگوییم پدر تولیدکنندگان است، با راه اندازی نمایشگاه و بازارچه های مختلف به غرفه دار مجوز می دهند که آسیاب را در حضور مشتری انجام دهند. مثلا به سلامت جامعه و صداقت فروشنده ارج می نهند! حال سوال این است که اگر این عرصه، فرآیند خاصی در در تولید ندارد چگونه وقتی یک درخواست کننده ی صدور جواز تاسیس و تولید اینگونه محصولات به آن اداره مراجعه می کنند،و بعد از پیچ و خم های اداری به وی اجازه فعالیت می دهند و دنیایی از مشکلات را طی کند که میخواهد ادویه سالم دست مصرف کننده برساند.

آیا واقعا بهتر نیست به درخواست کننده بگوییم این مشکل را اداره صنعت و معدن و تجارت با ایجاد بازارچه و آسیاب در حضور مشتری حل کرده است یا الحمدالله سازمان غذا و دارو با فله فروشی آن در هر شرایط و هر نقطه هیچ مشکلی ندارد!!؟

در هر حال که باید تمام محصولات غذایی با یک فرآیند خاص و استاندارد تولید و با درج تمام مشخصه های لازم به بازار تقاضا عرضه گردد.

ادویه ها به دلیل اینکه جزء سخت ترین چاشنی های غذایی در برابر فساد هستند و نسبت به چاشنی هایی مانند سس و آبلیمو و رب ماندگاری طولانی تری دارند.

با این مقدمه حتما متوجه شده اید که میخواهیم با دور زدن در بازار ادویه و با طرح پرسش هایی از کارشناسان دانشگاهی راز ماندگاری ادویه ها و چگونگی بیشتر کردن ماندگاری آنها را بازگو کنیم.

1- سوال: آیا مدت زمان ماندگاری تمام ادویه های پرمصرف یکسان است یا هرکدام ماندگاری خاصی دارد؟

جــــــــواب: تمام ادویه های پرمصرف موجود که بصورت قلم یا پودر شده هستند تقریبا مدت زمان طولانی و متفاوتی دارند.یعنی به دلیل خشک و پایین بودن رطوبتشان ماندگاری بیشتری دارند.

2- سوال: ماندگاری ادویه های پودر بیشتر است یا قلم و نساب؟

جــــــــواب: معمولا اکثر ادویه ها که پودر شده مانند فلفل سیاه و دارچین اگر قلم باشند، مدت ماندگاری بیشتری دارند.

“انعکاس” این اطمینان را به شما می دهد که ادویه ها به هیچ وجه بصورت پودر از بازارهای داخلی و خارجی تامین نمی گردد و تمامی ادویه ها بصورت قلم و نساب وارد چرخه تولید می گردد و عملیات قبل از تولید یعنی آزمایشات تشخیص سلامت  اولیه و سپس عملیات گردگیری بوجاری توسط ماشین آلات پیشرفته و در نهایت به قسمت آسیاب انتقال می گردد.

نکته قابل ذکر اینکه به دلیل راز ماندگاری عطر ادویه ها، انعکاس تمام تلاش خود را نموده با یک مدیریت قوی و شناخت از بازار مصرف هدف براساس نیاز، ادویه ها را تبدیل به پودر نماید و قبل از بسته بندی در مخازن استریل غیرقابل نفوذ نگهداری می گردد. اثبات این مهم هولوگرام تضمین کیفیت روی تمام بسته بندی های انعکاس یعنی  گارانتی مرجوعی بدون قید و شرط در صورت عدم رضایت شما از کیفیت محصول.

باشد که با این حرکت در جامعه همه کمک کنند که بتوانیم سختی های این مسیر پر پیچ و خم و بازار رقابت ناسالم را طی نموده که قطعا با حمایت مصرف کننده ی انعکاس و طرح انتقاد و پیشنهاد و شکایات و الطاف الهی ما را در این مسیر موفق نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *