مقالات

راز موفقیت رستوران ها(بخش ششم)

مقاله سیزدهم

*پرسنل (منابع انسانی)*

پرسنل یک مجموعه می توانند نقش مهمی را در اجرای برنامه های یک مدیر ایفا کنند که متاسفانه با توجه به رشد نرخ بیکاری در ایران و عدم وجود قوانین صحیح رابطه کارگر و کارفرما، خروجی بی نتیجه دانشگاه ها در رشته های غیر مرتبط، توقع اکثر جوانان بویژه قشر تحصیل کرده  در انتخاب شغل در سطح تحصیلات، از مشکلات یک مدیر در جذب نیروی کارآمد است.

ذکر این نکته ضروری است که هیچگاه یک مدیر موفق به دنبال جذب پرسنل رقبا نیست زیرا خوب می داند فقط یک پرسنل نمی تواند عامل موفقیت یک مجموعه باشد و یا شاید آن پرسنلی که دنبال جذب آن، از یک مجموعه دیگر هستیم به دلیل فضای موجود و مدیریت آن مجموعه توانسته رشد کند و یکی از عوامل موثر قرار گیرد.

مدیران موفق ترجیح می دهند پرسنل کارآمدی را جذب کنند که قابلیت آموزش و رشد در حوزه فعالیت خود را داشته باشد.آنگاه یک نیروی انسانی را با آن روش خاص خود،کارآمد می نماید که شایسته مدیریت و کسب و کار آن مجموعه باشد.

بحث پرسنل را به دو دسته تقسیم می کنیم:

1- پرسنل ارتباط مستقیم با مشتری

2- پرسنل ارتباط غیر مستقیم با مشتری

در بحث پرسنل ارتباط مستقیم با مشتری نکات ظریف و حساسی وجود دارد که طبعا در این بخش نمی گنجد.

ولی آنچه مهم و ضروری است از جمله ظاهر، بیان، تحمل و صبر و… می باشد.

یک مدیر موفق می داند انسانها همیشه در یک حال ثابت نمی باشند و شاید روز و ساعتی در جای دیگری سیر می کند و تمرکز در حوزه اصلی کار خود را ندارد. حتما دقت کنید، پرسنل ارتباط مستقیم در صورتی که زمانی دچار چنین بحرانی شدند، نیروی کار دیگری جایگزین گردد.

و در پایان پرسنل ارتباط غیر مستقیم هم اهمیت ویژه ای دارند و باید کاملا در انتخاب آنها دقت شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *