مقالات

راز موفقیت رستوران ها (بخش اول)

مقاله هشتم

حتما شما توجه کرده اید در ساعات ناهار و شام وقتی در سطح شهر گذر می کنید، رستوران و فست فودهایی را مشاهده می کنید که بسیار شلوغ هستند و در مقابل بعضی از اینگونه مراکز مشتری چندانی ندارند. واقعا تاکنون از خود پرسیده اید چرا؟!

عوامل مختلفی در این زمینه تاثیرگذار است که شاید بتوان گفت مثلا مکان انتخاب شده آنها و خوش نامی و مدیریت و کارکنان مجرب،بله همه ی اینها مهم هستند ولی آیا این مراکز شلوغی که ما دیده ایم همه دارای مکان مناسب هستند؟

قطعا اینگونه نیست.مهم تر از همه ی این ها مدیران خوش ذوق و فکر و خوش سلیقه در حوزه ی غذا هستند که توانسته اند با شناخت از ذائقه مشتریان هدف، طعمی متفاوت را در نوع غذای خود ایجاد کنند.

آنچه که در جلب و وفاداری مشتریان تاثیر داشته حداقل به این سه عامل بستگی دارد:

1- مزه ثابت

2- ایجاد وجه تمایز

3- سرعت در کار

خیابان ستارخان که یکی از مراکز “دونر کباب” است چندین واحد غذایی وجود دارد، ولی چرا بعضی از فست فودها شلوغ هستند و یا همبرگر در اکثر جاها بین 4 تا 8 هزار تومان است ولی در بعضی فست فودها تا حدود 20 هزار تومان عرضه می گردد ومشاهده می کنیم صف طولانی بدون میز نشستن و حتی جای پارک مناسب باز هم طرفداران خود را دارد و از اینگونه مراکز کم نیستند! و در مقابل شاهد هستیم که بعضی از مراکز با هزینه های چندصد میلیونی بعد از مدتی به تعطیلی کشیده می شوند…

در ادامه سعی می گردد بعضی از عوامل موثر در کسب و کار موفق را بررسی و تحلیل نماییم.

راز موفقیت را پیگیری کنید. 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *