مجله خبری

محصولات تراریخته چیست؟

محصولات تراریخته یعنی دستکاری ژنتیکی در محصولات کشاورزی یا جانوران که البته در هر کدام از موارد، علم متفاوتی هست و هیچ ارتباطی به یکدیگر ندارند.

علم تراریخته در جانوران سالهاست در حال انجام است ولی در محصولات کشاورزی در سال های اخیر بحث و اظهار نظرهای مختلفی وجود دارد.

تراریخته (به انگلیسی: TRANSGEMESIS) که از دو واژه transformation و genesis گرفته شده. ترنسفورمیشن یعنی تغییر شکل و جنسیس هم معنی اصل و ریشه یک چیزی است.

در علم تراریخته با تغییر یا اضافه نمودن یک یا چند ژن روی یک محصول، ارزش آن را کم یا اضافه می کنیم. یعنی تغییر در ویژگی های یک محصول که قطعا در راستای بهبود و اصلاح ساختار مصرف ایجاد گردیده ولی متاسفانه مانند خیلی از علوم که در راستای آسانی و آرامش انسان ها اختراع شد ولی بعضا برای نابودی انسان ها استفاده گردید، این نیز در مصارف غیر انسانی بکار خواهد رفت..

محصول برای این تراریخته می گردد که در برابر تهدیدات، آفت ها یا بیماری ها مقاوم شود. مثلا برای گندم، نیشکر، برنج، ذرت که با این تغییر ژنتیک آفت ها روی محصولات اثر نمی گذارد و محصولی با کیفیت تر به عمل خواهد آمد.

نکته مهم اینکه اگر چند ژن به محصول جدید اضافه کنند می گویند تراریخته. و اگر چند ژن از محصول کم یا مختل شود می گویند فروریخته.

تراریزی اولیه توسط دستگاهی به نام dene dun انجام می گردد.

علم تراریخته اگر با هدف مقدس خدمت به انسان ها در بخش محصولات کشاورزی استفاده گردد می تواند در سلامت جامعه موثر باشد.

در سال 1997 حدود 5 میلیون کودک در جنوب شرق آسیا به خاطر کمبود ویتامین A دچار بیماری خشکی چشم شدند و حدود یک میلیون و بیست و پنج هزار نفر آنها کور شدند. به همین دلیل دانشمندان و اساتید دانشگاهی با تراریزی برنج باعث تولید برنج طلایی با ویتامین A و موجب رفع این بیماری شدند.

برای این کار مقادیری از ژن نرگس زرد را به خاک زراعی اضافه کردند تا بتوانند ماده بتاکاروتن را بیشتر کنند. بتاکاروتن زمینه ساز تولید ویتامین A می باشد و این برنج به Golden Rice نام گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *