مجله خبری

محصول ارگانیک، طبیعی و سالم چیست؟

روش علمی و نوین کشاورزی ارگانیک از دهه 1920 میلادی شکل گرفت. در دهه 1940 منابع علمی متعددی در خصوص کشاورزی ارگانیک به چاپ رسید. در اکثر منابع شروع جنبش ارگانیک (Organic Movement) را در دهه 1930 تا 1940 به عنوان واکنشی به کشاورزی استوار بر مواد شیمیایی  و کودها سنتز شده است.

کشاورزی ارگانیک یک سامانه مدیریت تولید جامعه نگر است که موجب بهبود سلامت کشت از طریق حفظ و تقویت تنوع چرخه ها و فعالیت زیستی خاک می شود. این نظام بر مدیریت مزرعه براساس اکوسیستم مزارع ، حاصلخیزی خاک، سلامت گیاهان، عدم مصرف مواد شیمیایی مصنوعی و انطباق با ساختارهای اقتصادی، زیست محیطی، فنی، بهداشتی اجتماعی در هر منطقه تاکید دارد.

تولید محصولات ارگانیک در بخش مختلف قابل اجراست:

1- مزارع کشاورزی

2- باغات

3- محصولات گلخانه ای

4– صنایع تولید نهاده های کشاورزی

5- تولیدات فرآورده ای دامی

6- شیلات

7- صنایع تولید داروهای گیاهی، آرایشی و بهداشتی

8- صنایع تولید مواد غذایی و خوراکی یا صنایع تبدیلی

سوال اینجاست که آیا واقعا محصولات کشاورزی ارگانیک در ایران تولید می گردد و مرجع تایید آن کجاست؟

یک محصول غذایی ایمن، نتیجه تمام فرآیندها و عملیات کاشت، داشت و برداشت و عملیات تبدیل و فرآوری انجام شده در درون زنجیره تولید مواد غذایی است.از آنجا که استانداردهای تضمین کیفیت و ایمنی موجود مانند:

سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی با کدکس ISO و استانداردهای مواد غذایی 22000 (Haccp analysis and critical control points) مقدمات ردیابی محصول و… همگی، فرآیندهای پس از تولید مواد غذایی را پوشش می دهند. ولی متاسفانه عدم یک نظام که مربوط به فرآیندهای پیش از تولید محصول باشد به وضوح احساس نمی گردد.

یادمان باشد، محصولات ارگانیک، محصولات طبیعی، محصولات سالم، سه واژه متفاوت است و هرکدام معانی خود را دارد.

در خصوص ارگانیک توضیحات مختصر داده شده و امیدواریم فروشندگان از عدم آگاهی خریدار سوء استفاده نکرده و هر محصولی را به عنوان ارگانیک عرضه ننمایند و خریدار محترم نیز توجه داشته باشند مستندات ارگانیک محصول را از فروشنده بخواهند.

و اما در خصوص محصولات طبیعی:

محصولات طبیعی محصولاتی با طعم و کیفیت خوب و عاری از بقایای مواد شیمیایی مصنوعی هستند که در مناطق اقلیمی دارای شرایط خاص تولید می شوند. در تولید این محصولات به دلیل ویژگی های اقلیمی، شرایط اکولوژی، دیم،مراتع، جنگل و عدم دسترسی به مواد شیمیایی به صورت محصولی که هیچگونه نهاده های شیمیایی در طول سال های متوالی استفاده نشده است.

مانند گیاهان دارویی و سبزیجات از دامنه کوه ها و مراتع بصورت خودرو رشد می کنند.

محصولات سالم:

به محصولاتی گفته می شود که در یک فرآیند تولید از هیچگونه ترکیبات مواد شیمیایی برای رنگ، طعم، مزه و نگهدارنده استفاده نگردد و فقط مواد اولیه در یک فرآیند سالم به یک محصول قابل مصرف تبدیل گردد.

و متاسفانه چشم انداز تولید محصولات کشاورزی، رویکرد و چشم اندازی به سوی کشاورزی و بازاریابی محصولات غذایی است که در طی سالهای اخیرتغییر کرده در حالیکه بیش از این فصل، آب و هوا و شرایط اقلیمی هر منطقه تعیین می کرد چه چیزی در آنجا می روید. اما امروز بازار است که تعیین می کند چه چیزی می خواهد و باید با هر قیمتی روییده شود! اکنون تمرکز بیشتر بر روی کیفیت و کمیت ظاهری و زیرقیمت فروشی است تا توجه به کیفیت و ارزش غذایی و سلامت جامعه و به همین دلیل است که متاسفانه هر روز شاهد افزایش چشمگیر بیماری های مختلف و گاها جدید و کشف نشده در علم پزشکی هستیم.

سخنی با شما مصرف کننده گرامی:

توجه داشته باشید که هنوز در کشور ایران به جایگاه واقعی تولید محصولات ارگانیک نرسیده ایم، و تعداد محدودی از محصولات ارگانیک واقعی که در بازار عرضه می گردد به دلیل فرآیند هزینه های تولید آن طبیعتا قیمت بالاتری دارد و شاید برای همه جامعه امکان خرید آن نباشد ولی استفاده از محصول طبیعی و سالم حق همه ی جامعه است و این امر محقق نمی گردد مگر با دقت شما در انتخاب کالاهای طبیعی و سالم و دارای مجوز ساخت از سازمان غذا و دارو. امید داشته باشیم که تولیدکندگان و فروشندگان در این دو امر مهم احتمام ورزند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *